#kavosmeditacija praktika


Nepakanka žinoti laimės šaltinius, reikia jiems atsiverti protu, sutelktu dėmesiu ir širdimi.

Šilto gėrimo praktika – tai sąmoningumo praktika – tai dabarties momento suvokimas. Intensyvus ir atidus, kai aiškiai suvokiama ir nesipriešinama – sąmoninga savęs ir pasaulio pajauta.

Šiai praktikai svarbu kūno ir sielos poza bei laikysena.

Proto poza – esi sąmoningas, viską stebi, nieko nerūšiuoji. Sąmoningai mediatyviai praktikuojant – priimame ir ramiai stebime visa kas vyksta. Pastangos nukreiptos ne į kontrolę, o į esatį.

Laikysena – atsisėsti tiesia nugara, pėdos ant grindų. Akys užmerktos, geriausia užrištos skarele – taip dar labiau sustiprėja mūsų pojūčiai.

Ilgo ar specialaus pasiruošimo šiai praktikai nereikia.

Jums reikės:

* Šilto gėrimo – tai gali būti kava, arbata, kakava, šiltas vanduo. Tai, ką labiausiai mėgstate.

* Jūsų „skanaus“ puodelio – tas, kuris jūsų pats mylimiausias. Jis čia be galo svarbus. Paprastai praktikos metu „pakinta“ jo spalva, tekstūra. Galite kaskart praktiką atlikti vis su kitu puodeliu. O jeigu pradėjus praktikuoti, pajutote, kad visgi ne „tas“ puodelis – pakeiskite į kitą.

* Rekomenduojame užsirišti akis skarele. Kol įgusite. Galite užsimerkti. Tačiau norint stipresnių pojūčių, siūlome jas užrišti, taip galėsite labiau susikoncentruoti į praktiką.

Raskite patogią vietą 15min skirti sau. Ir leiskitės į pojūčių kelionę.

Tik neskubėkite… Mėgaukitės, įsijauskite, pajauskite ir išjauskite..

– Paiimkite puodelį į rankas.

– Pajuskite jo paviršių, tekstūrą, spalvas.

– Pajuskite šilumą ir kaip ji keliauja Jūsų kūnu.

– Stebėkite garų šokį.

– Įkvėpkite ir mėgaukitės aromatu.

– Paragaukite gėrimo ir jį palaikykite burnoje.

– Pajuskite visų skonių puokštę.

– Negalvokite apie nieką kitą, tik apie pojūčius, būkite čia ir dabar. Leiskite emocijoms, jausmams, pojūčiams skleistis. Nevaržykite savęs ir nestabdykite. Mėgaukitės.

Praktiką rekomenduojama atlikti kasdien, galima net po kelis kartus. Laikas, kada tai darysite, neturi didelės reikšmės. Svarbu, kad skirtumėte laiko tam. Kad skirtumėte laiko SAU.

Šaltiniuose rasite praktiką vadinant ir „Čiulbantys Deimantai“ praktika. Taip ji pateisina savo pavadinimą – ji kasdien čiulba vis kitaip. Net jei tai bus tas pats puodelis, tas pats gėrimas. Pojūčiai, jausmai gali būti visiškai kitokie.

Naujienlaiškis
Prenumeruokite ir gaukite aktualią informaciją pirmi!